Firma w Niemczech

założenie firmy w niemczech
Aby móc z sukcesem sprzedawać na niemieckich czy brytyjskich  platformach maretplace nie trzeba już zakładać firmy za granicą. Można to robić prowadząc firmę w Polsce. Wyjątek stanowi platforma Rakuten, która wymaga prowadzenia firmy w Niemczech czy platforma Bol.com założenia firmy w Holandii.
Firma z rezydencją podatkową

Jeżeli jednak z innych względów chcesz założyć samodzielną firmę w Niemczech, jest to możliwe na zasadach ogólnych dostępnych dla każdego obywatel EU lub osoby posiadającej prawo do stałego pobytu w jednym z państw członkowskich. Prowadząc działalność w obszarze e-commerce musisz jednak spełnić szereg warunków, aby niemiecki urząd skarbowy nie uznał Twojej działalności gospodarczej za pozorną. Tzw. Briefkastenfirma czyli firmy zarejestrowane na skrzynkach pocztowych wirtualnych biur nie daje podstaw do uznania przez Finanzamt tzw. rezydencjonalności podatkowej takiej firmy. Jeżeli masz z tym problem, doradzimy jak go rozwiązać.

Oddział niesamodzielny jako alternatywa ?

Dzięki adresowi biznesowemu, możesz założyć tzw. niesamodzielny oddział firmy w Niemczech (unselbständige Betriebsstätte). Z punktu widzenia formalnego jest to dodatkowy adres wykonywania działalności, z tą różnicą że znajduje się w Niemczech. Taka formuła pozwala z jednej strony na prowadzenie dalej firmy w Polsce, a z drugiej strony zyskuje się możliwość posługiwania się w celach marketingowych adresem w Niemczech. Można go umieścić na fakturze jako dodatkowy adres firmy, nie jest jednak to miejsce prowadzenia działalności w rozumieniu przepisów podatkowych.

Oddział firmy w Niemczech to zwiększenie wiarygodności u klientów detalicznych zarówno w Niemczech jak również w innych krajach EU. Jeżeli nie chcesz zakładać osobnej firmy w Niemczech, a chciałbyś skorzystać z oferty licznych porównywarek cenowych w Niemczech np. gezihals.de keolkoo.de czy preisvergiech.de, prowadzenie oddziału rozwiąże ten problem.

Przede wszystkim jednak oddział umożliwia rejestrację konta PayPal z niemieckim adresem billingowym. Dzięki temu prowizja od płatności dokonywanych przez niemieckich klientów wynosi 1,9% (z możliwością redukcji do 1,2%) zamiast 3,9%. Dodatkowo unikasz kosztów przewalutowania PayPal po niekorzystnym kursie z wysokim spreadem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić 5% od wpłat w EUR od niemieckich klientów i 4% od wpłat w EUR od klientów z innych krajów EU.

 

Ile to kosztuje?

Economy

85 €

netto / miesięcznie

 • niemiecki adres do wysyłek i zwrotów
 • adresy zwrotne w każdym kraju EU
 • stały rabat na przesyłki kurierskie niezależnie od wolumenu
 • niemiecki numer telefonu z abonamentem 0 €
 • niemiecki oddział dla celów PayPal (niemiecki adres billingowy)
 • 20% rabat na usługę rozliczania niemieckiego podatku VAT
 • nie dla spółek
 • brak rezydencji podatkowej w Niemczech (podatek dochodowy)

Economy +

120 €

netto / miesięcznie

 • niemiecki adres do wysyłek i zwrotów
 • adresy zwrotne w każdym kraju EU
 • stały rabat na przesyłki kurierskie niezależnie od wolumenu
 • niemiecki numer telefonu z abonamentem 0 €
 • niemiecki oddział dla celów PayPal (niemiecki adres billingowy)
 • 20% rabat na usługę rozliczania niemieckiego podatku VAT
 • dla spółek cywilnych i prawa handlowego
 • umowa najmu powierzchni magazynowej (dla niemieckich podmiotów z adresem siedziby w innym mieście)
 • brak rezydencji podatkowej w Niemczech (podatek dochodowy)

Premium

250 €

netto / miesięcznie

 • pakiet Economy +
 • siedziba dla niemieckiej spółki GmbH / UG (rezydencja podatkowa w Niemczech)
 • 20% rabat na usługę rejestracji niemieckiej spółki
 • 1-godzina konsultacji z prawnikiem

firma w Niemczech

pomożemy założyć CI działalność w dowolnej formie prawnej : od zwykłej działalności gospodarczej (Gewerbe) do osobowych i kapitałowych spółek prawa handlowego. Doradzimy w wyborze odpowiedniej formy działalności i polecimy biuro księgowe z obsługą w j.polskim. Jeżeli zdecydujesz się na założenie spółki prawa handlowego, przygotujemy niezbędne dokumenty i będziemy z Tobą przy akcie notarialnym.

oddział w Niemczech

Dzięki adresowi biznesowemu, możesz założyć tzw. niesamodzielny oddział firmy w Niemczech (unselbständige Betriebsstätte). Z punktu widzenia formalnego jest to dodatkowy adres wykonywania działalności, z tą różnicą że znajduje się w Niemczech. Taka formuła pozwala z jednej strony na prowadzenie dalej firmy w Polsce, a z drugiej strony zyskuje się możliwość posługiwania się w celach marketingowych adresem w Niemczech. Można go umieścić na fakturze jako dodatkowy adres firmy. Oddział firmy w Niemczech to zwiększenie wiarygodności u klientów detalicznych zarówno w Niemczech jak również w innych krajach EU. Nasze rozwiązanie umożliwia rejestrację konta PayPal z niemieckim adresem billingowym. Prowizja od płatności dokonywanych przez niemieckich klientów wynosi 1,9% (z możliwością redukcji do 1,2%) zamiast 3,9%. Dodatkowo unikasz kosztów przewalutowania PayPal po niekorzystnym kursie z wysokim spreadem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić 5% od wpłat w EUR od niemieckich klientów i 4% od wpłat w EUR od klientów z innych krajów EU.

Zainteresowany naszą ofertą?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, kliknij w przycisk po prawej i wypełnij formularz, a my odezwiemy się do ciebie wciągu 48 godzin.

Zapytaj o ofertę