Przesyłki do Niemiec

Przesyłki do Niemiec: paczki i kurier

Współpracujemy z najlepszymi na każdym rynku dlatego od 2013 naszym podstawowym partnerem w doręczaniu przesyłek do Niemiec są firmy z grupy DHL Deutsche Post AG.

Paczki do Niemiec: największa sieć i wyłączny operator paczkomatów

DHL jest prawdziwym liderem rynku w Niemczech. Grupa DHL Deutsche Post AG dysponuje największą siecią kuriersko-pocztową oraz najgęstszą siecią placówek pocztowych, paczkomatów i punktów odbioru typu parcelshop. Łączna ilość alternatywnych punktów odbioru DHL łącznie z paczkomatami wynosi ponad 30 000. Dla porównania DPD ma ich ok. 6000, a GLS ok. 5000. DHL jest dominującym operatorem maszyn typu „paczkomat”. Odbiorcy mogą odbierać paczki w ponad 2600 Packstation w całych Niemczech.

Kurier do Niemiec: najlepsi pracują z liderem

Oprócz największej sieci punktów odbioru DHL ma też największą sieć doręczycieli, co przekłada się na 42,5 % udział w rynku usług kurierskich w Niemczech (dla porównania: DPD 18 %, UPS 17%, Hermes 12%, a GLS 9%). Nie bez powodu DHL jest również podstawowym partnerem Amazona w realizacji dostaw FBA, a Amazon jego największym klientem (17,6 % przesyłek obsługiwanych przez DHL zlecają centra logistyczne Amazon).

Przesyłki do Niemiec: DHL Paket i International

Dwie podstawowe usługi wysyłki do Niemiec dla e-commerce to DHL Paket dla przesyłek krajowych (na terenie Niemiec) oraz International (dla przesyłek zagranicznych nadawanych z Niemiec). Standardem jest tracking z Niemiec, ubezpieczenie do wysokości 500 EUR i dostawa na następny dzień (90%) oraz dostawa w sobotę bez dopłat. Przesyłki zagraniczne do Niemiec DHL Paket International są doręczane do innych krajów w ciągu 2-5 dni roboczych za pośrednictwem lokalnego oddziału DHL lub największego operatora pocztowego w danym kraju.

Przesyłki listowe do Niemiec: Brief i Warensenudung

Listy to popularna forma dostawy drobnych i niedrogich przedmiotów. O ile w Polsce powszechna jest praktyka nadawania przesyłek jako poleconych, w Niemczech jest odwrotnie. List polecony to z reguły ważna korespondencja z urzędu lub sądu i bardzo rzadko jest wykorzystywana w doręczeniach e-commerce.

Ograniczenia przesyłek kurierskich do Niemiec

Utrzymanie najwyżej jakości usługi logistycznej nakłada też pewne ograniczenia. DHL obsługuje standardowo największe paczki na rynku (objętość 360 litrów) ale maksymalna długość najdłuższego boku jest ograniczona do 120 cm. Ponadto przesyłki nie mogą być zafoliowane stretchem i muszą mieć standardowy kształt prostopadłościanu.  Jeżeli Twoje przesyłki nie mogą spełnić tych warunków alternatywnie oferujemy rozwiązania innych operatorów, w szczególności GLS.

Dostawa 24h do Niemiec

Jeżeli zależy Ci na ekspresowej dostawie do klientów w Niemczech, czyli na następny dzień, a Twój magazyn nie jest zlokalizowany w pobliżu Poznania, Wrocławia lub Legnicy, czyli nie możesz skorzystać z usługi Niemcy Express, skorzystaj z opcji fulfillment. Dzięki lokalizacji naszego magazynu na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim, Twoje przesyłki mogą być doręczone do klientów następnego dnia nie tylko do Niemiec, ale też do Polski i Czech.

Paczki do Niemiec

Niemiecki rynek e-commerce stoi przed Tobą otworem. Zobacz, jak możemy pomóc Twojej firmie!

Packstation czyli paczkomaty

w Niemczech 10 milionów konsumentów regularnie odbiera w paczkomatach. DHL dysponuje największą siecią 3500 paczkomatów - co stanowi ponad 90 % urządzeń w Niemczech.

Paketshop & poczta

obok paczkomatów (packstation) grupa DHL Deutsche Post AG dysponuje w Niemczech siecią ponad 25 000 punktów pocztowych oraz paketshopów (parcel shop)

Lepsze pozycjonowane aukcji na eBay

zaznaczenie opcji doręczenia do "Abholstation" zwiększa pozycję Twojej aukcji na eBay. Oferty bez tej opcji dostawy wyświetlają się na końcu wyników

Tracking z Niemiec

podając lokalizacje w Niemczech Twoja oferta jest widoczna i może konkurować ze sprzedawcami działającymi z Niemiec. Jeżeli zadeklarujesz lokalizacje w Niemczech, tracking również musi to potwierdzić

Nachnahme czyli pobranie

Przesyłki pobraniowe to mniej niż 0,5% wszystkich przesyłek. Niemieccy klienci preferują zakupy z płatnością online (PayPal, karty płatnicze, AmazonPay etc.) Jeżeli jednak zdarzy się taka konieczność, dajemy CI taką możliwość, a środki zostaną przekazane do 5 dni od doręczenia przesyłki

Przesyłki listowe Deutsche Post

List jest popularną formą doręczenie w Niemczech dla małych przedmiotów o niewielkiej wartości. Przesyłki polecone nie są w Niemczech popularną usługą w e-commerce ze względy na wysoki koszt. Jeżeli potrzebujesz potwierdzenie doręczenia - skorzystaj z usługi kurierskiej.

Dostawa w sobotę bez dopłat

Dostawa w sobotę w DHL jest standardową usługą i nie wymaga żadnych dopłat. Nadając paczkę z naszego magazynu w piątek, Twoi klienci w Niemczech będą się cieszyć dostawą w sobotę.

Adres zwrotny w Niemczech

Wszystko pod kontrolą. W momencie gdy Twój zwrot trafi na nasz adres, otrzymasz powiadomienie. Możesz utworzyć etykietę zwrotną na lokalny zwrot i przesłać ją w PDF klientowi lub po prostu podać mu adres do zwrotów na który może odesłać paczkę na swój koszt

Zapytaj nas o ofertę

Chcesz wysyłać paczki do swoich klientów w Niemczech? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej oferty! Wypełniając poniższy formularz, podaj dokładne dane, aby nasz konsultant mógł przygotować propozycje jak najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb!


  Czy prowadzisz już sprzedaż zagraniczną?


  Interesują mnie:

  Kraje:  Waga paczek:

  Objętość paczek:  Ilość paczek miesięcznie:

  Priorytetem jest:


  Przesyłki
  do Francji

  Najlepsze rozwiązanie przesyłania paczek do Francji ? Oddając swoje paczki w ręce lokalnego kuriera, wiesz, że trafią prosto do celu, bez zbędnego Detour de France. Dzięki współpracy z Colissimo z grupy La Poste Twoje przesyłki do Francji mogą trafić do jednego z ponad 7.000 punktów odbioru lub prosto pod adres domowy klienta dowiedz się więcej

  Przesyłki
  do Wielkiej Brytanii

  Ponad 11.500 placówek pocztowych i 90.000 listonoszy w służbie Jej Królewskiej Mości i Twoich brytyjskich klientów. Eurohermes i Royal Mail dają Ci dostęp do największego rynku e-commerce w Europie wprost z Twojego polskiego magazynu

  Przesyłki
  do Belgii i Holandii

  dowiedz się więcej