Zwroty eBay i Amazon

zwroty amazon zwroty ebay
Wysyłasz paczki zagranicę ale koszty przesyłek zwrotnych są drogie ? Rozwiązujemy ten problem udostępniając Twoim klientom lokalne adresy zwrotne min. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i 15 innych krajach.

Obsługa klienta często dopiero zaczyna się w momencie dostawy. Jeśli Twój klient nie trafił z rozmiarem butów, kolorem obudowy lub po prostu nie jest zadowolony z zakupu, ma prawo zgodnie z prawem EU zwrócić do sprzedawcy bez żadnych dodatkowych wyjaśnień w ciągu dwóch tygodni lub opcjonalnie do 30 dni.

To bardzo ważne, by proces zwrotu lub wymiany towaru był dla niego jak najszybszy i najprostszy – klienci zadowoleni z poziomu obsługi posprzedażowej najczęściej powracają, stając się Twoimi najwierniejszymi klientami. Co więcej – to właśnie ci klienci zostawią najwięcej komentarzy na temat Twojego sklepu – tych dobrych i złych.

Adresy zwrotne

Zwroty to problem, którego nie można zignorować. Twoi klienci będą oczekiwać, że niemal natychmiast dokonasz wymiany lub zwrotu pieniędzy, co znaczy, że musisz zminimalizować czas pomiędzy nadaniem produktu od klienta a jego obsługą. Ponadto klient, który zapłacił już za towar i wysyłkę będzie niechętny ponoszeniu dodatkowych kosztów za zwrot przesyłką międzynarodową. Aby uniknąć takich sytuacji popularne platformy sprzedażowe dają sprzedawcom wybór – obowiązek udostępnienia lokalnego adresu lub pokrycia kosztu przesyłki międzynarodowej. Eurohermes oferuje proste rozwiązanie powyższych problemów. Przy współpracy z naszymi partnerami udostępniamy Ci adresy zwrotne w 20 krajach Unii Europejskiej oraz dwie etykiety dopasowane do Twojego biznesu. 

Zwroty paid by consumer – czyli Klient pokrywa koszty lokalnego zwrotu

Lokalny adres zwrotny to ogromne ułatwienie, które w niektórych przypadkach zdejmuje Ci z głowy obowiązek pokrycia kosztu przesyłki. W razie zwrotu wystarczy, że przekażesz swojemu klientowi formularz do pobrania instrukcji w lokalnym języku z etykietą, na której znajduje się docelowy adres zwrotny oraz kod kreskowy, który pomoże nam zidentyfikować i obsłużyć Twój zwrot. Teraz wystarczy, że klient nada tak zaadresowany zwrot na nasz lokalny adres za pomocą dowolnej lokalnej usługi kurierskiej czy pocztowej na swój koszt, a my zajmiemy się resztą.

Zwroty free to consumer – czyli Ty pokrywasz koszty zwrotu

Czasem lokalny adres nie wystarcza i to na Ciebie spada obowiązek pokrycia kosztu zwrotu. W takich sytuacjach rozwiązaniem są  gotowe etykiety zwrotne, które opłacisz w chwili, gdy klient zdecyduje się na nadanie przesyłki. Etykiety free to consumer są bezpłatne dla konsumenta. Charakteryzują się one uproszczonymi procedurami – wystarczy, że klient wydrukuje taką etykietę na swojej domowej drukarce i wraz z przesyłką zaniesie do najbliższego punktu wskazanego przewoźnika. 

Zwroty free to consumer - czyli Ty pokrywasz koszty zwrotu

Jeżeli musisz uwzględnić reklamację klienta lub prowadzisz politykę darmowych zwrotów, etykieta free to consumer to idealne rozwiązanie. Udostępniamy możliwość utorzenia przez Twojego klienta lokalnej etykiety kurierskiej lub pocztowej. Dzięki temu koszt zwrotu będzie znacznie niższy niż przy tradycyjnej przesyłce międzynarodowej

Zwroty paid by consumer - czyli Klient pokrywa koszty lokalnego zwrotu

Nie masz obowiązku pokrywania kosztu zwrotów, jeżeli klient się rozmyśli i chce odstąpić od sprzedaży. Wysyłasz mu wówczas link do etykiety identyfikującej zwrot z adresem oraz instrukcją nadawczą w lokalnym języku. Alternatywnie możesz podać sam lokalny adres do zwrotów bez wysyłania odpowiedniej etykiety ale wtedy informacja o trackingu przesyłki zwrotnej jest uzależniona od informacji nadawcy.

pozostałe usługi

Oferujemy kompleksowe usługi wspierające internetową sprzedaż międzynarodową (cross-border). W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co niezbędne by rozpocząć bezpieczną i skuteczną ekspansję zagraniczną.

Doradztwo cross-border e-commerce

Rejestracja do opakowań w Niemczech, regulaminy sprzedaży eBay i Amazon, elektroodpady, ryzyko Abmanhnung to tylko kilka najważniejszych kwestii związanych ze sprzedażą zagraniczną. Przygotujemy Twoją firmę do wejścia na europejskie rynki

dowiedz się więcej Ikona

Niemcy Express

dla firm z Poznania i Wrocławia oraz Legnicy uruchomiliśmy dedykowaną linię ekspresową do Niemiec. Dzięki niej możesz spakować paczki nawet do godz. 13.00 a 4 godziny później będą zeskanowane w niemieckiej sieci kurierskiej i doręczone następnego dnia.

dowiedz się więcej Ikona

VAT w sprzedaży transgranicznej (cross-border)

Profesjonalne rozwijanie sprzedaży zagranicę za pośrednictwem marketplace eBay i Amazon wymaga obecnie uprzedniej rejestracji do VAT zagranicą oraz składanie elektronicznych deklaracji. We współpracy z lokalnymi biurami księgowymi rejestrujemy do VAT i przejmujemy komunikację w zw. z deklaracjami

dowiedz się więcej Ikona

Przesyłki zagraniczne

Logistyka przesyłek zagranicznych to nasza pasja. Dobieramy najlepsze lokalne rozwiązania kurierskie w poszczególnych krajach min, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpani, Czechy oraz inne.

dowiedz się więcej Ikona

Firma w Niemczech

Zakładamy w Niemczech firmy z rezydencją podatkową w dowolnej formie prawnej (min. Gewerbe, UG, KG, GmbH) jak również filie i oddziały dla celów marketingowych). Doradzamy w wyborze rozwiązania najlepiej dopasowanego do Twojej strategii wejścia na rynek niemiecki.

dowiedz się więcej Ikona