Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 02.12.2021 / 1 minuta(y)

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników.

Problemy zgłaszają sortownie w Rüdersdorfie oraz Ludwigsfelde koło Berlina (Brandenburgia). W efekcie przesyłki obsługiwane z pomocą linii z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Kołobrzegu/Koszalina mogą doświadczyć opóźnienia w dostawie.

Te same problemy zgłasza sortownia w Neustrelitz (Meklemburgia-Pomorze Przednie), co ma wpływ na opóźnienia obsłudze i dostawie przesyłek obsługiwanych przez linie ze Szczecina, Kołobrzegu i Koszalina.

Komunikat wystosowała również sortownia w Ottendorf-Okrilla koło Drezna (Saksonia). Obsługuje ona przesyłki nadawane za pośrednictwem naszego centrum przeładunkowego w Zgorzelcu/Görlitz, a także nadawane bezpośrednio z pomocą linii z Wrocławia Krakowa-GZM oraz naszego fulfillmentu.

Według DHL opóźnienie w dostawie dla wszystkich przesyłek może sięgać już nawet dwóch dni.

Sytuacja trwa od kilku dni i może się utrzymywać w czasie wysokiego sezonu. Prosimy o śledzenie komunikatów mailowych oraz publikowanych na głównej stronie naszej platformy wysyłkowej.

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej

COVID-19 – ograniczenia w wysyłkach do Belgii [UPDATE 6.05.20]

23.04.2020

[UPDATE 6.05.20] 6 maja 2020 bpost ogłosił zwiększenie przepustowości swojej sieci i zdjął część ograniczeń. Maksymalne wymiary przyjmowanych przesyłek DHL Paket International do Belgii to ponownie 120 x 60 x 60 cm. Ograniczenia dotyczące przesyłek niesortowalnych pozostają w…

czytaj dalej