Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 07.08.2023 / 3 minuta(y)

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów.

W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie Amazon Seller Fulfilled Prime oraz jak ją wykorzystać do zwiększenia konkurencyjności firmy.

Czym jest Amazon Seller Fulfilled Prime i jakie niesie ze sobą korzyści?

Jest to niesamowita opcja, dzięki której sprzedawcy są uprawnieni do oferowania produktów o oznaczeniu „Prime” na platformie bez konieczności korzystania z magazynowania i obsługi realizacji przez Amazon. Dzięki temu sprzedawcy mają większą kontrolę nad procesami związanymi z wysyłką, a dodatkowo wpływa korzystnie na obniżenie kosztów związanych z magazynowaniem. Warto zaznaczyć, iż jest to kluczowy czynnik, który buduje zaufanie wśród klientów, ponieważ produkt „Prime” będzie kojarzyć się z szybką i niezawodną dostawą.

Wprowadzenie więc programu SFP może okazać się dla wielu sprzedawców niezwykle kluczowe dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy. Musisz również wiedzieć, że blisko 80% kupujących na niemieckiej platformie Amazon używa filtru, który wyświetla wyłącznie produkty o oznaczeniu Prime, co oznacza, że jeżeli produkt nie posiada takiego statusu, to nie zostanie wyświetlony potencjalnemu kupującemu.

seller fulfilled prime amazon

Jakie wymagania należy spełnić, aby dołączyć do programu Amazon SFP?

Aby móc wziąć udział w programie, należy spełniać narzucone przez Amazon zasady Seller Fulfilled Prime:

– Posiadanie odpowiedniego poziomu statystyk, odnoszących się do czasu dostawy;

– Niskiego wskaźnika anulacji zamówień;

– Pełny zakres obsługi zamówień (dostawa i odbiór) w weekendy;

Należy pamiętać, że dla zwykłych paczek maksymalny czas dostawy wynosi 2 dni, lecz dla produktów gabarytowych, czas ten został wydłużony do 6 dni. Amazon stawia na pierwszym miejscu dobro klienta, dlatego wymaga spełnienia surowych standardów jakościowych.

Należy jednak pamiętać, że chociaż program SFP niesie wiele korzyści, wiąże się także z pewnym ryzykiem oraz wyzwaniem. Nieprawidłowo zarządzane procesy wysyłki mogą prowadzić do opóźnień i niezadowolonych klientów. Konieczna jest więc odpowiednio zaplanowana strategia oraz właściwy kurier, który spełni wysokie standardy narzucone przez Amazon.

amazon seller fulfilled prime

Jakie są szanse dla polskich sprzedawców?

Przede wszystkim musisz zapoznać się z Eurohermes oraz usługą Fulfillment, która otwiera drzwi do oferowania najlepszych rozwiązań logistycznych dla sprzedawców na Amazonie. Dzięki pełnej integracji systemu magazynowego WMS z narzędziami Baselinker wszystkie procesy w Eurohermes odbywają się teraz w pełni automatycznie, co gwarantuje szybką i efektywną obsługę klientów. Jest to szczególnie istotne w kontekście uzyskania statusu Prime, który wiąże się z wysokimi standardami jakości i szybką dostawą.

Sprzedawcy, którzy wybiorą korzystanie z usług Eurohermes mają teraz możliwość oznaczenia produktów jako Prime, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność oferty, jak również przyciąga większą liczbę klientów. Cały proces wspomaga doskonała lokalizacja magazynu, który znajduje się w Zgorzelcu, tuż przy polsko-niemieckiej granicy. Za jej pomocą Eurohermes jest w stanie zapewnić szybką dostawę do klientów, spełniając przy okazji wszelkie standardy determinujące usługę Prime.

Warto zaznaczyć, że wysyłanie produktów do magazynu Eurohermes jest nie tylko proste, lecz również tanie. Sprzedawcy posiadają możliwość dostarczenia towarów do magazynu dowolnym transportem, z paczkami o wadze do 31,5kg, oraz paletami do 1000kg. Jeśli sprzedawca nie posiada własnego transportu, to nic straconego. W swoich międzynarodowych usługach kurierskich oferuje opcję odebrania towaru bezpośrednio od klienta, dzięki czemu cały proces staje się jeszcze bardziej wygodny i efektywny.

Wszyscy sprzedawcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług Eurohermes, mogą być pewni, że ich produkty będą w najlepszych rękach.

 

Czy warto zainteresować się usługą Amazon Seller Fulfilled Prime?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Amazon to jedna z największych platform do sprzedaży produktów, a w połączeniu z łatwą możliwością uzyskania statusu Prime, jest doskonałą szansą na osiągnięcie finansowego i sprzedażowego sukcesu. Warto zaznaczyć, że do programu Amazon Seller Fullfilled Prime najbardziej wpasowują się produkty o niskiej wadze oraz wartości, które można sprawnie i szybko kompletować. Dla sprzedawców, którzy potrafią skutecznie wykorzystać SFP, może być to kluczowy element sukcesu i rozwoju firmy na platformie Amazon, więc warto zainteresować się ofertą Eurohermes.

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej

COVID-19 – ograniczenia w wysyłkach do Belgii [UPDATE 6.05.20]

23.04.2020

[UPDATE 6.05.20] 6 maja 2020 bpost ogłosił zwiększenie przepustowości swojej sieci i zdjął część ograniczeń. Maksymalne wymiary przyjmowanych przesyłek DHL Paket International do Belgii to ponownie 120 x 60 x 60 cm. Ograniczenia dotyczące przesyłek niesortowalnych pozostają w…

czytaj dalej