COVID-19 – ograniczenia w wysyłkach do Belgii [UPDATE 6.05.20]

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 23.04.2020

[UPDATE 6.05.20] 6 maja 2020 bpost ogłosił zwiększenie przepustowości swojej sieci i zdjął część ograniczeń. Maksymalne wymiary przyjmowanych przesyłek DHL Paket International do Belgii to ponownie 120 x 60 x 60 cm. Ograniczenia dotyczące przesyłek niesortowalnych pozostają w mocy.

We are pleased to inform you that the Belgian postal service (bpost), our delivery partner in Belgium, has been able to significantly increase the capacity of its parcel network. As a result, we have once again been assured sufficient capacity to handle our transports going to Belgium.
Thanks to this positive development in the Belgian parcel network, we can now lift the restrictions to DHL Parcel International and DHL Parcel Connect service communicated on April 27, 2020 and once again accept parcels bound for Belgium up to the usual maximum dimensions of 120 x 60 x 60 cm, effective immediately.
Unfortunately, restrictions for bulky goods remain in effect. Until further notice, we will be forced to return to sender any bulky goods bound for Belgium.
Please note that you can continue to expect delays for shipments to Belgium.

[Oryginalny wpis z 23.04.20] COVID-19 od paru miesięcy trzęsie rynkiem e-commerce. Z jednej strony branża notuje rekordy sprzedaży, lecz z drugiej rekordowa liczba przesyłek negatywnie odbija się na przepustowości sieci logistycznych. Kryzys w firmach logistycznych spowodował, że nawet Amazon i eBay zdecydowały się przymknąć oko na opóźnienia w dostawach. Braki kadrowe i zatkane sortownie sprawiają, że kolejni przewoźnicy decydują się na wprowadzenie tymczasowych ograniczeń i wyłączeń.

Po francuskiej, włoskiej i szwajcarskiej poczcie, kolejnym przewoźnikiem, który zdecydował się na odgórne ograniczenie maksymalnych wymiarów przesyłek, jest belgijski bpost. Od poniedziałku 27 kwietnia przesyłki większe niż 40 x 40 x 40 cm oraz przesyłki niesortowalne, wysyłane z Niemiec do Belgii za pomocą usługi DHL Paket International, będą odsyłane do nadawcy. Prosimy o natychmiastowe zaprzestanie nadawania większych przesyłek do Belgii.

Niestety w tej chwili nie jesteśmy w stanie zaoferować żadnego alternatywnego rozwiązania na dostawy do Belgii. Więcej informacji na temat sytuacji w Belgii i w innych krajach można znaleźć na stronach naszych partnerów:

https://www.dhl.de/coronavirus-en (EN)
https://aide.laposte.fr/categorie/covid-19/la-poste-courrier-et-colis/ (FR)
https://www.royalmail.com/coronavirus (EN)

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej