COVID-19 – ograniczenia w wysyłkach do Francji [UPDATE 02.07.20]

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 27.03.2020 / 1 minuta(y)

[UPDATE 02.07.20] Grupa La Poste ogłosiła wycofanie ograniczeń w dostawach Colissimo i DHL Paket International do Francji:

  • The maximum weight per parcel has increased from 20 kg to 30 kg.
  • Proof of delivery is available again through a new process of contactless handover.
  • Items on hold at the post offices: The maximum time for an item to be held in a post office is extended to 30 days instead of 15 days from 13th of July to 14th of August 2020, so that the recipients can easily get their items when they return from their holiday.

The following restriction still apply:

  • No cash on delivery available until further notice.

[UPDATE 13.05.20] 13 maja grupa La Poste ogłosiła rozluźnienie ograniczeń w dostawach do Francji. Od tej pory ponownie można przesyłać paczki o standardowych wymiarach do 20 kg.

The temporary format restriction applicable to DHL Paket International has now been lifted. Items up to and including the normal maximum dimensions of 120 x 60 x 60 cm may now be sent again. Please note, a maximum weight restriction of 20 kg applies.

[Oryginalny wpis z 27.03.20] W związku z obecną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19 francuski La Poste wprowadził poważne zmiany w obsłudze przesyłek poprzez swoją sieć logistyczną. Dostawy będą odbywać się tylko przez trzy dni w tygodniu aż do odwołania, co spowoduje znaczne zmniejszenie przepustowości sieci. Z tego powodu La Poste został zmuszony do wprowadzenia poniższych ograniczeń:

  1. Zostaje wstrzymane przyjęcie i obsługa przesyłek o długości któregokolwiek z boków większej niż 60 cm.
  2. Obsługa przesyłek niestandardowych i niesortowalnych zostaje wstrzymana.
  3. Zaleca się wysyłanie przesyłek nie większych niż 32 x 24 x 24 cm o wadze do 15 kg. To maksymalne wymiary przesyłek, które powinny zmieścić się do standardowej skrzynki pocztowej we Francji, dzięki czemu można spodziewać się, że zostaną pomyślnie dostarczone.

Od soboty 28 marca przesyłki niestandardowe większe niż 60 x 60 x 60 cm będą odsyłane do nadawców. Zmiany mają wpływ na dostawy francuskim Colissimo oraz DHL Paket International z Niemiec.

Więcej informacji na temat sytuacji we Francji i w innych krajach można znaleźć na stronach naszych partnerów:
https://www.dhl.de/coronavirus-en (EN)
https://aide.laposte.fr/categorie/covid-19/la-poste-courrier-et-colis/ (FR)
https://www.royalmail.com/coronavirus (EN)

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej