COVID-19 – czego nie wolno wysyłać?

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 25.03.2020 / 1 minuta(y)

Przypominamy, że w związku z epidemią COVID-19 państwa członkowskie Unii Europejskiej, w tym Polska, wydały rozporządzenia, które zakazują sprzedaży niektórych produktów w portalach sprzedażowych oraz ich wywozu za granicę. Listę ponad 1500 produktów, które są objęte ograniczeniami, można znaleźć w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z 17 marca. Prowadząc sprzedaż zagraniczną należy zwrócić uwagę na szybko zmieniające się zasady i rozporządzenia w poszczególnych krajach oraz na poziomie wspólnoty. Wysyłając swoje przesyłki z Eurohermes w szczególności warto śledzić doniesienia niemieckiego BAFA oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej.

 

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej