ALERT ! Kontrola graniczna – możliwy wydłużony czas dostaw przesyłek do Niemiec i innych krajów EU

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 14.03.2020

W związku z wprowadzeniem przez rząd RP stanu zagrożenia epidemicznego i ograniczeń w ruchu transgranicznym, informujemy Państwa co następuje :

[aktualizacja 15.03 godz. 18.00]

Na chwilę obecną ruch wyjazdowy w kierunku Niemiec jest płynny i nie powinien mieć wpływu na czas doręczeńponieważ kontrole graniczne dotyczą WJAZDU do Polski.

Pomimo tego sugerujemy by  na listingach eBay/Amazon tymczasowo wydłużyć termin dostawy lub przygotowania przesyłki (Bearebeitungszeit) o 1-2 dni robocze dla Niemiec, Francji i Austrii.

Wszyscy nasi partnerzy (DHL, Deutsche Post, Colissimo, Royal Mail, B2C Europe) świadczą usługi bez ograniczeń z wyjątkiem niektórych rejonów północnych Włoch (min. Lombardia), gdzie przesyłki są doręczane do punktów pocztowych lub pozostawiane pod drzwiami.

Z powodu kontroli wjazdu z Niemiec do Polski, wydłuży się proces identyfikacji i obsługi ZWROTÓW. Prosimy o uwzględnienie tej okoliczności i ewentualne weryfikowanie doręczeń zwrotów do Goerlitz na podstawie trackingów podanych przez klientów.

UWAGA ! Republika Federalna Niemiec od godz. 8.00 16.03 wprowadza ograniczenia w międzynarodowym ruchu osobowym  z FRANCJĄ, AUSTRIĄ i Szwajcarią. Ruch towarowy pozostaje bez ograniczeń ale należy się liczyć z wydłużonym czasem dostaw do w/w krajów o min. 1-2 dni robocze w zw. z kontrolami granicznymi.

Eurohermes bez ograniczeń świadczy wszystkie usługi logistycznych i na bieżąco będziemy informować Państwa o jakichkolwiek zmianach w naszych działaniach operacyjnych które wynikają z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego.

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej