PayPal najbardziej preferowaną formą płatności w Niemczech

Autor: Łukasz Żak / Data: 27.02.2020 / 1 minuta(y)

Dokonując zakupów online, niemiecki konsument woli płacić za pomocą systemu PayPal. Ponad połowa respondentów (57%) w ankiecie stwierdziła, że ta metoda płatności jest ich ulubioną metodą przy zakupie zamówień online.
Na podstawie dokonanego wyboru wybierają preferowaną przez siebie metodę płatności. Można to stwierdzić na podstawie badania przeprowadzonego przez Instytut Innowacji Bankowych (IBI) na Uniwersytecie w Ratyzbonie wśród 1.011 kupujących online z Niemiec. Ankieta skupiała się na ich preferencjach, doświadczeniach i zachowaniu podczas dokonywania płatności online.

Wyniki badania wskazują, że 72% niemieckich kupujących online ma preferowaną metodę płatności w porównaniu z innymi. 11% respondentów twierdzi nawet, że nie dokona zakupu w internecie, jeśli nie będzie w stanie skorzystać z preferowanej metody płatności. Alternatywna metoda nie stanowiłaby rozwiązania. Wśród konsumentów posiadających ulubioną metodę płatności najbardziej preferowaną metodą jest PayPal (57%). Na kolejnych miejscach znajdują się płatności za pomocą faktury z odroczonym terminem płatności (Kauf auf Rechnung) (22%), karty kredytowej (11%) i polecenia zapłaty (5%).

Ponieważ preferowane metody płatności różnią się od siebie, warto oferować na rynku niemieckim wiele metod płatności. Jak wynika z badania, oferując tylko jedną metodę płatności, docieramy maksymalnie do sześciu na dziesięciu klientów. Dlatego też sprzedawcy, którzy oferują więcej metod płatności, mogą zredukować liczbę anulowanych zakupów. Z badania wynika, że przy sześciu następujących metodach płatności – PayPal, faktura, karta kredytowa, polecenie zapłaty, przelew natychmiastowy i przedpłata – wskaźnik rezygnacji z zakupów wynosi tylko 3%.

 

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej