PayPal najbardziej preferowaną formą płatności w Niemczech

Autor: Łukasz Żak / Data: 27.02.2020

Dokonując zakupów online, niemiecki konsument woli płacić za pomocą systemu PayPal. Ponad połowa respondentów (57%) w ankiecie stwierdziła, że ta metoda płatności jest ich ulubioną metodą przy zakupie zamówień online.
Na podstawie dokonanego wyboru wybierają preferowaną przez siebie metodę płatności. Można to stwierdzić na podstawie badania przeprowadzonego przez Instytut Innowacji Bankowych (IBI) na Uniwersytecie w Ratyzbonie wśród 1.011 kupujących online z Niemiec. Ankieta skupiała się na ich preferencjach, doświadczeniach i zachowaniu podczas dokonywania płatności online.

Wyniki badania wskazują, że 72% niemieckich kupujących online ma preferowaną metodę płatności w porównaniu z innymi. 11% respondentów twierdzi nawet, że nie dokona zakupu w internecie, jeśli nie będzie w stanie skorzystać z preferowanej metody płatności. Alternatywna metoda nie stanowiłaby rozwiązania. Wśród konsumentów posiadających ulubioną metodę płatności najbardziej preferowaną metodą jest PayPal (57%). Na kolejnych miejscach znajdują się płatności za pomocą faktury z odroczonym terminem płatności (Kauf auf Rechnung) (22%), karty kredytowej (11%) i polecenia zapłaty (5%).

Ponieważ preferowane metody płatności różnią się od siebie, warto oferować na rynku niemieckim wiele metod płatności. Jak wynika z badania, oferując tylko jedną metodę płatności, docieramy maksymalnie do sześciu na dziesięciu klientów. Dlatego też sprzedawcy, którzy oferują więcej metod płatności, mogą zredukować liczbę anulowanych zakupów. Z badania wynika, że przy sześciu następujących metodach płatności – PayPal, faktura, karta kredytowa, polecenie zapłaty, przelew natychmiastowy i przedpłata – wskaźnik rezygnacji z zakupów wynosi tylko 3%.

 

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej

COVID-19 – ograniczenia w wysyłkach do Belgii [UPDATE 6.05.20]

23.04.2020

[UPDATE 6.05.20] 6 maja 2020 bpost ogłosił zwiększenie przepustowości swojej sieci i zdjął część ograniczeń. Maksymalne wymiary przyjmowanych przesyłek DHL Paket International do Belgii to ponownie 120 x 60 x 60 cm. Ograniczenia dotyczące przesyłek niesortowalnych pozostają w…

czytaj dalej

COVID-19 – Amazon i eBay zawieszają blokady kont

17.04.2020

Ostatnie dwa miesiące to wyjątkowy czas dla e-commerce. Wyjątkowo duża liczba przesyłek oraz braki kadrowe centrów logistycznych i sortowniach powodują opóźnienia w obsłudze i dostawie przesyłek. Pomimo najlepszych chęci, sprzedawcy nie są w stanie spełniać wyśrubowanych norm i…

czytaj dalej