AliExpress otworzył sklep stacjonarny

Autor: Karolina Zysek / Data: 09.09.2019
Do ubiegłej niedzieli mogliśmy robić zakupy z AliExpress jedynie online. Jednak to już przeszłość, bo drugiego września Alibaba otworzył pierwszy sklep stacjonarny w Madrycie. W asortymencie giganta znajdziemy produkty ponad 60 znanych marek.

Sklep AliExpress został otwarty w ubiegłą niedzielę w centrum handlowym Xanadu. Chociaż wybór kraju może zaskakiwać, to nie bez powodu AliExpress otworzył swój pierwszy sklep stacjonarny właśnie w Madrycie. Hiszpania to czwarty w kolejności rynek zbytu dla Alibaby, zaraz po Chinach, USA i Rosji. Dyrektor Alibaby w Hiszpanii, Rubén Bautista, uważa, że jego kraj to piorytet wśród rynków europejskich dla chińskiego zarządu oraz szansa na większą ekspansję w Europie.

Otwarcie pierwszego sklepu AliExpress wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród kupujących. Imponująca była zarówno liczba potencjalnych klientów przekraczająca trzy tysiące, jak i fakt, że kolejki zaczęły się już tworzyć nocą przed otwarciem. Nic dziwnego, ponieważ sklep AliExpress oferuje produkty ponad 60 znanych marek i ponad tysiąc wybranych przedmiotów z asortymentu online.

W ofercie znajdziemy zarówno rodzime produkty giganta (Xaomi), jak również międzynarodowe marki (m.in. Apple i Samsung) oraz hiszpańskie. W promocyjnym video możemy zobaczyć, że sklepowe półki zajmują przede wszystkim przedmioty z działu „elektronika”: smartphony, konsole, elektroniczne hulajnogi.

CZYTAJ TEŻ: Jumia zadebiutowała na New York Stock Exchange

Stacjonarny sklep w Hiszpanii ma nie tylko zachęcić krajowych klientów do częstszych zakupów poprzez marketplace, ale również hiszpańskie firmy do przenoszenia swoich biznesów na platformę online. Patrząc przez pryzmat dotychczasowych doświadczeń na hiszpańskim rynku, prognozuje się, że będzie to kolejne udane przedsięwzięcie dla chińskiego giganta. Kolejne, ponieważ dzięki stopniowemu wchodzeniu na hiszpański rynek, AliExpress właśnie tam osiągnął sukces w Europie. Zupełnie odwrotnie od japońskiego Rakuten, który zakończył swoją działalność
w Hiszpanii po roku od jej rozpoczęcia.

Oprócz fizycznych produktów na sklepowych półkach, AliExpress Store będzie również punktem odbioru paczek. Odtąd lokalni klienci będą mogli odbierać swoje zamówione produkty przez marketplace w stacjonarnym sklepie.
To z pewnością przełoży się na zainteresowanie, ponieważ hiszpańska społeczność uważa szybką dostawę za najważniejszych punkt udanej transakcji online.

Fotografia przedstawiająca wnętrze sklepu pochodzi z Todo Tech

Inne artykuły

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami i chcesz skorzystać z naszej oferty, napisz do nas. Wypełniając poniższy formularz podaj dokładne dane aby nasz konsultant mógł przygotować dla Ciebie jak najkorzystniejszą ofertę.

E-Commerce Markt Deutschland 2019

17.10.2019

e-commerce w Niemczech nadal rozwija się solidnie, choć nieco słabiej niż w latach ubiegłych, jak wynika z analizy rankingu 1000 najlepszych sklepów internetowych. Jak pokazuje wykres z raportu E-Commerce Markt Deutschland 2019 przygotowanego przez Statista, utrzymuje się trend…

czytaj dalej

Oświadczenie Bundeskartellamt o udziale Amazon.de

09.09.2019

Kilka tygodni temu pisaliśmy o prawdopodobnym udziale Amazon w niemieckim rynku. Został on wyliczony na podstawie danych podanych w newsletterze dla niemieckich handlowców. Po podaniu potencjalnego obrotu do wiadomości publicznej, Bundeskartellamt wystosował oficjalne oświadczenie Oświadczenie Bundeskartellamt o udziale…

czytaj dalej

Udział Amazon w niemieckim rynku – rzeczywiste dane?

09.09.2019

Amazon zaplanował promocję skierowaną do niemieckich dealerów, aby zachęcić ich do sprzedaży na Amazon.com. Niefortunny zwrot marketingowy pozwolił na obliczenie potencjalnego udziału Amazon w niemieckim rynku. Oświadczenie rzecznika marketplace’u dla Amazon Watchblog.de zaprzecza wszelkim informacjom o wynikach finansowych…

czytaj dalej