AliExpress otworzył sklep stacjonarny

Autor: Zespół Eurohermes / Data: 09.09.2019 / 2 minuta(y)
Do ubiegłej niedzieli mogliśmy robić zakupy z AliExpress jedynie online. Jednak to już przeszłość, bo drugiego września Alibaba otworzył pierwszy sklep stacjonarny w Madrycie. W asortymencie giganta znajdziemy produkty ponad 60 znanych marek.

Sklep AliExpress został otwarty w ubiegłą niedzielę w centrum handlowym Xanadu. Chociaż wybór kraju może zaskakiwać, to nie bez powodu AliExpress otworzył swój pierwszy sklep stacjonarny właśnie w Madrycie. Hiszpania to czwarty w kolejności rynek zbytu dla Alibaby, zaraz po Chinach, USA i Rosji. Dyrektor Alibaby w Hiszpanii, Rubén Bautista, uważa, że jego kraj to piorytet wśród rynków europejskich dla chińskiego zarządu oraz szansa na większą ekspansję w Europie.

Otwarcie pierwszego sklepu AliExpress wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród kupujących. Imponująca była zarówno liczba potencjalnych klientów przekraczająca trzy tysiące, jak i fakt, że kolejki zaczęły się już tworzyć nocą przed otwarciem. Nic dziwnego, ponieważ sklep AliExpress oferuje produkty ponad 60 znanych marek i ponad tysiąc wybranych przedmiotów z asortymentu online.

W ofercie znajdziemy zarówno rodzime produkty giganta (Xaomi), jak również międzynarodowe marki (m.in. Apple i Samsung) oraz hiszpańskie. W promocyjnym video możemy zobaczyć, że sklepowe półki zajmują przede wszystkim przedmioty z działu „elektronika”: smartphony, konsole, elektroniczne hulajnogi.

CZYTAJ TEŻ: Jumia zadebiutowała na New York Stock Exchange

Stacjonarny sklep w Hiszpanii ma nie tylko zachęcić krajowych klientów do częstszych zakupów poprzez marketplace, ale również hiszpańskie firmy do przenoszenia swoich biznesów na platformę online. Patrząc przez pryzmat dotychczasowych doświadczeń na hiszpańskim rynku, prognozuje się, że będzie to kolejne udane przedsięwzięcie dla chińskiego giganta. Kolejne, ponieważ dzięki stopniowemu wchodzeniu na hiszpański rynek, AliExpress właśnie tam osiągnął sukces w Europie. Zupełnie odwrotnie od japońskiego Rakuten, który zakończył swoją działalność
w Hiszpanii po roku od jej rozpoczęcia.

Oprócz fizycznych produktów na sklepowych półkach, AliExpress Store będzie również punktem odbioru paczek. Odtąd lokalni klienci będą mogli odbierać swoje zamówione produkty przez marketplace w stacjonarnym sklepie.
To z pewnością przełoży się na zainteresowanie, ponieważ hiszpańska społeczność uważa szybką dostawę za najważniejszych punkt udanej transakcji online.

Fotografia przedstawiająca wnętrze sklepu pochodzi z Todo Tech

Inne artykuły

Trzymamy rękę na pulsie. Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i wiedzą z branży internetowej sprzedaży zagranicznej (e-commerce cross-border).

Seller Fulfilled Prime Amazon – nowe zasady dla sprzedawców

07.08.2023

Jeśli prowadzisz sprzedaż e-commerce, to powinieneś wiedzieć o tej niezwykle ważnej zmianie w polityce Amazona. Ekskluzywne programy dla sprzedawców wyżej wymienionej platformy dają możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży produktów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje odnośnie…

czytaj dalej

Opóźnienia DHL – wszystkie sortownie – grudzień 2021

02.12.2021

Niemiecki DHL informuje, że ze względu na problemy techniczne spowodowane nadzwyczaj dużą liczbą obsługiwanych przesyłek, mogą wystąpić opóźnienia w dostawie. Niemal całe wyposażenie transportowe DHL jest obecnie w użyciu, co może spowodować problemy z dostępnością kontenerów i pojemników….

czytaj dalej

Niemcy obniżają VAT!

04.06.2020

Dobra wiadomość dla sprzedawców! W obliczu pandemii koronawirusa Niemcy obniżają VAT z 19 do 16%. Aby zmniejszyć negatywne skutki pandemii, koalicja rządząca postanowiła wyłożyć na stół pakiet pomocowy wart nawet 130 miliardów euro. Z punktu widzenia polskich sprzedawców,…

czytaj dalej